Zabawne książki dla najmłodszych czytelników

thumbnail

Zawsze starajmy się jak najwięcej czytać najmłodszym czytelnikom. Tylko dzięki osobom dorosłym będą oni w stanie w pełni pokochać książki. Jeżeli w odpowiednio szybkim czasie nie zaszczepimy w nich miłości do literatury, to możemy być pewni tego, że książek oni nie pokochają. Do wspólnego czytania możemy zaprosić takie książki, jak chociażby “Co to znaczy czyli 101 zabawnych historyjek. które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” Grzegorza Kasdepke lub “Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna)” tego samego autora.

“Co to znaczy czyli 101 zabawnych historyjek. które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”

Grzegorza Kasdepke chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, bowiem jest to jeden z najbardziej cenionych autorów dla dzieci w obecnych czasach. Przygody detektywa Pozytywki bawią wszystkie dzieci już od dłuższego czasu, a nie jest to jedyna opowieść tego twórcy. Jeżeli ktoś chciałby zachęcić swoje dziecko do czytania książki, to powinien podsunąć mu książkę jego twórczości. Podobnie jest i z tą książką. Na pewno przypadnie do gustu młodym czytelnikom, którzy co nieco będą mogli dowiedzieć się o… związkach frazeologicznych. Tak, nawet sami dorośli nie do końca będą pewni takich rzeczy, dlatego i oni mogą śmiało zapoznać się z tymi zabawnymi historyjkami. Chociaż niektóre osoby mogą znać treść, która zawarta jest w środku. Są to bowiem historyjki, które systematycznie ukazywały się w dodatku Gazety Wyborczej. Warto co piątek zaglądać do “Komiksowa”, ponieważ można tam znaleźć takie oto historyjki, które bawią i jednocześnie uczą.

“Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna)”


Jak wytłumaczyć swoim dzieciom pojęcia ekonomiczne? Czy dziecko będzie wiedziało czym jest popyt? Czy da się najmłodszym wyjaśnić, że tam gdzie jest popyt, to musi się także pojawić podaż? Nie jest to takie łatwe do wytłumaczenia, dlatego ze spokojem można wspierać się wiedzą, jaką można znaleźć w tej oto książce. Grzegorz Kasdepke ma genialny pomysł na to, aby zaprosić najmłodszych czytelników do ekonomicznego świata, gdzie bardzo dużo się dzieje. Całkiem możliwe, że po przeczytaniu tych historii nawet dorośli będą w stanie zrozumieć lepiej co niektóre pojęcia, których wcześniej za nic nie mogli pojąć. Jedna z najlepszych książek, stworzona przez Kasdepke z niezwykłymi ilustracjami Daniela de Latoura. Dobra zabawa razem z dzieckiem gwarantowana.

 

Back To Top